Tipsport arena viděla rekordní duel KHL

22 / 03 / 2014

V pátek 21. března zažila Tipsport arena rekordní večer. Ve druhém čtvrtfinálovém utkání mezi domácím Lvem Praha a ukrajinským Donbassem Doněck totiž padl rekord v délce zápasu v Kontinentální hokejové lize. O tom, že si vítězství připíše hostující celek, se rozhodlo až ve 127. minutě, tedy ve čtvrtém prodloužení.

Hráči tak časově odehráli více než dva zápasy bezprostředně po sobě, duel, který začínal v 19 hodin, nakonec skončil až po půlnoci. Dosavadní rekord držel loňský souboj mezi Severstalem Čerepovec a Lokomotivem Jaroslavl, který trval téměř 119 minut. Lev s Doněckem bojovaly 126 minut a 14 vteřin, než o výhře 4:3 v prodloužení rozhodl Andrej Koněv.

„Vnímali jsme to, někdo v kabině říkal, že je to nejdelší zápas KHL, jaký kdy byl hrán. Ale bohužel pro nás ne moc povedený. Já tohle nikdy nezažil a myslím, že fanouškům můžeme opravdu poděkovat. I v sedmé třetině byli pořád fantastičtí. Zůstalo tady spoustu lidí, kterým patří jim obrovské díky,“ komentoval rekordní duel obránce Lva Ondřej Němec, který strávil na ledě 45 minut a 20 sekund.